Koperta Życia

 • Wybierz oryginalną Kopertę Życia
  Wybierz oryginalną Kopertę Życia

  Wybierając oryginalny produkt zyskują Państwo gwarancję wysokiej jakości wykonania
  oraz materiały opracowane przy współpracy specjalistów z dziedziny prawa i medycyny

 • Oferta dla Gmin, Miast i Instytucji
  Oferta dla Gmin, Miast i Instytucji

  Najpopularniejszy w Polsce wzór Kopert Życia z PERSONALIZACJĄ!

  Logo lub herb umieścimy BEZPŁATNIE na zamawianych produktach.

 • Pobierz darmową aplikację życia
  Pobierz darmową aplikację życia

Dołącz do ponad 500 instytucji biorących udział w naszej akcji!

Wybierz oryginalny wzór Koperty Życia rozpoznawalny w całym kraju! (Urząd Patentowy RP nr Z.466208)

 

Dlaczego warto mieć kopertę życia?

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych,starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Koperta w wresji angielskiej jest przeznaczona dla pracujących jako kierowcy zawodowi oraz osób wybierających sie za granice . Ułatwi to prace służb ratowniczych w innych krajach, a postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia ma duży wpływ na Twoje bezpieczeństwo i zdrowie

Na dole naszej strony możesz pobrać Kartę informacyjną , i wydrukowac na drukarce

Oferta dla Gmin, Miast i Instytucji

Koperty Życia z darmową personalizacją !

Sprawdź szczegóły oferty

Mimo szerokiej akcji profilaktycznej wciąż zdarzają się przypadki oszustw metodą "na wnuczka".

Tym razem do sprawy bydgoscy policjanci zatrzymali dwie osoby. Podejrzani wpadli, gdy przekazywali gotówkę. Funkcjonariusze odzyskali 18 tysięcy złotych, które zostało wyłudzone od bydgoszczanki.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania.  W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta CBŚP”. Niemniej jednak, zdarzają się jeszcze przypadki, gdzie oszuści starają się wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”, która jako pierwsza zapoczątkowała tego typu oszustwa na starszych osobach.

W poniedziałek (04.04.2016) bydgoscy policjanci odnotowali trzy tego typu oszustwa. Niestety w jednym przypadku bydgoszczanka dała się nabrać oszustom.

Jak zawsze w tego typu zdarzeniach, wszystko zaczyna się od telefonu do starszej osoby. W tym przypadku telefon odebrała jedna z mieszkanek osiedla na bydgoskim Błoniu. Osoba, która zadzwoniła, podawała się za jej córkę. Rozmówczyni powiedziała kobiecie, że spowodowała wypadek komunikacyjny i jest zatrzymana przez Policję. Natomiast, aby szybko załatwić sprawę musi wpłacić pieniądze w kwocie 30-40 tysięcy złotych. Następnie rzekoma „córka” przekazała słuchawkę mężczyźnie, który podawał się za policjanta. Ten z kolei oznajmił, że po pieniądze przyjedzie kurier. Pokrzywdzona przygotowała gotówkę w kwocie 18 tysięcy złotych i około godziny 16:00 przekazała je kurierowi, który przyjechał pod jej dom. Bydgoszczanka nie zdawała sobie sprawy, że w tym momencie traci pieniądze i wzbogaca oszustów.   

Na szczęście, finał tej sprawy dla pokrzywdzonej zakończył się pozytywnie, ponieważ nad wszystkim czuwali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze szybko ustalili i namierzyli kurierów, tzw. „odbieraków”. Pierwszy z nich wpadł na terenie jednego z parkingów niestrzeżonych w miejscowości Toporzyska. Idąc dalej tym tropem, namierzyli drugiego kuriera, który został zatrzymany w centrum Torunia. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli wyłudzone pieniądze. 44- i 39-latek zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiej komendy przedstawili podejrzanym zarzut usiłowania oszustwa. Co więcej, starszemu udowodnili oszustwo, które miało miejsce w miniony czwartek (31.03.2016) w Białych Błotach. Wówczas mieszkanka tej miejscowości dała się oszukać tą samą metodą i straciła 8 tysięcy złotych. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka". Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze i samotne. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych rzeczy wartościowych, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się, że to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą i nie zostaniemy oszukani. Pamiętajmy też, że policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję. 997 lub 112 to numery alarmowe, pod którymi mogą Państwo uzyskać pomoc.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

(KWP Bydgoszcz / mm)

NASZA KOPERTA ŻYCIA W TV

tvp krakow

tvp warszawa

Śledź nas na Facebooku
Kontakt z nami

Bardzo prosimy samorządy, polityków i celebrytów o poszanowanie naszej wartości intelektualnej.

Wymyślanie nowych grafik i oznaczeń  Koperty Życia działa na niekorzyść prowadzonej przez nas ogólnopolskiej akcji i wprowadza niepotrzebny zamęt wśród osób starszych, co jest często sygnalizowane na naszej infolinii.

Dziękujemy!

Redakcja Koperty Życia